LBF Summer – mecze zaległe

Rozegraliśmy trzy z czterech zaległych spotkań pierwszej rundy LBF Summer:

1. FC United – Mitra Warszawa 5:2 (2:1) – jeszcze do 30 minuty spotkania oglądaliśmy równorzędny mecz. Mitra Warszawa była częściej przy piłce, ale często niedokładne podania zaprzepaszczały dobrze zapowiadające się akcje. FC United spokojnie czekał na rywali na swojej połowie i wyprowadzał niebezpieczne ataki. W miarę upływu czasu akcje Mitry Warszawa stawały się coraz bardziej chaotyczne, a FC United bezwzględnie wykorzystywał błędy przeciwników. Kropkę nad „i” postawił bramkarz FC United – Tomek Zaręba, który najpierw pięknie obronił strzał, po którym piłka szybowała w okienko jego bramki, po czym przytomnie strzelił przez całe boisko do pustej bramki przeciwników.
  2. PKO Bank Polski – Bilfinger Warszawa 4:4 (2:0) – mecz, w którym żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać się na wysokim „c” przez 40 minut. Były wspaniałe chwile i wyśmienita gra, po czym zdarzały się momenty przestojów i fatalnych błędów w obronie. Pierwszy mecz po wakacyjnej przerwie stał jednak na dobrym poziomie i mógł się podobać. Szkoda, że obie drużyny miały chwile przestojów, które niweczyły zdobyty dorobek bramkowy. Wynik jak najbardziej zasłużony.
  3. Zgrana Paka – Dynamo 8:1 (4:0) – jednostronne widowisko. Wyśmienita forma pretendentów do zdobycia mistrzowskiego tytułu i wakacyjna Dynama, które było cieniem samego siebie sprzed wakacji. W dodatku liczne kontuzje i urazy sprawiły, że o nawiązaniu równorzędnej walki Dynamo mogło tylko pomarzyć. Gratulacje dla Zgranej Paki, która wykorzystała bezlitośnie słabość rywali.
  4. mecz Dynamo – Narodowy Bank Polski zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu.